سفیر انگلیس: خبرنگاران منتقد را به افطار دعوت می‌کنم

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «راب مک ایر» سفیر انگلیس در تهران در پی برگزاری مراسم افطار در محل این سفارتخانه‌ و انتقادهای مطرح شده در صفحه توئیترش نوشت: «انتقادهای بسیار عجیبی علیه برنامه افطاری رسمی اخیر سفارت مطرح شده است. دیپلمات‌های ایرانی و غیر ایرانی هر هفته برنامه‌های مشابهی در کشورهای دیگر انجام می‌دهند. مراسم افطار به نشانه‌ی احترام به اسلام و با توجه به اینکه مهمان‌نوازی از خصلت‌های برجسته‌ ایرانی‌‌ها می‌باشد، برگزار شد.»

وی در توئیتی دیگر می‌افزاید: «ما تعدادی میهمان که شامل دیپلمات‌ها و اشخاص ایرانی بودند را دعوت کردیم. با هدف به اشتراک گذاشتن و شفافیت در مورد آن توئیت کردیم. من خبرنگاران منتقد را به یک مراسم افطار دعوت می‌کنم تا نظراتشان را با ما در میان بگذارند.»

 

به گزارش فارس، سفیر انگلیس اخیرا در صفحه توئیترش با انتشار عکسی از برگزاری مراسم افطار در سفارت این کشور در تهران نوشته بود:« باعث افتخار بود که شب گذشته میزبان تعدادی از همکاران دولت، بخش خصوصی و دیگر دیپلمات‌ها برای صرف افطار در سفارت بودیم. بیش از ٣ میلیون مسلمان در بریتانیا زندگی می‌کنند و بسیاری از سفارت‌های بریتانیا در دنیا مراسم افطار در طی ماه رمضان بر پا می‌دارند.»

 

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *