مسکو: آمریکا دیگران را تحریم می‌کند تا خود نفت بفروشد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «الکساندر نوواک» وزیر انرژی روسیه روز یکشنبه از تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا به دلیل اثر منفی‌ای که بر بازار نفت داشته، انتقاد کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، نوواک همچنین گفت تحریم‌ها برنامه‌ریزی بلند در مورد بازار را دشوار کرده و باعث سردرگمی سرمایه‌گذاران شده است. وی به مجمع صادرکنندگان نفت (اوپک) توصیه کرد در برنامه‌ریزی‌های خود آثار تحریم‌ها بر بازار را در نظر بگیرند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش، با بیان اینکه تحریم‌ها موجب شده تا برنامه‌ریزی حتی چند ماهه هم دشوار باشد، بدون نام بردن از آمریکا، گفت کشوری که در حال تحریم کردن دیگران است، در تلاش است تا محصول خود را به دیگران بفروشد.

در سال‌های اخیر آمریکا به مدد فناوری نفت «شیل» (نفت ماسه) به خودکفایی نفتی دست یافته و حتی پیش‌بینی می‌شود تا ماه‌های آینده با پشت سر گذاشتن عربستان سعودی، به بزرگترین صادرکننده نفت خام جهان بدل شود.

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته در نشست انرژی «سراویک» به صراحت از کشورهای اروپایی و آسیای شرقی خواست به جای واردات انرژی از کشورهایی چون ایران، ونزوئلا و روسیه، انرژی مورد نیاز خود را از آمریکا وارد کنند.

انتهای پیام/ق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *