آمادگی یونیدو برای گسترش همکاری‌ها با ایران

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «کاظم غریب‌آبادی» سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، به منظور بررسی آخرین وضعیت روابط جمهوری اسلامی ایران و یونیدو، با «لی یونگ» مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)، دیدار و گفت‌وگو کرد.

غریب‌آبادی در این دیدار، با اشاره به ظرفیت‌های بالای علمی و صنعتی کشورمان و همچنین آمادگی برای تبادل تجربیات در زمینه‌های مختلف مرتبط با توسعه، برخی حوزه‌های جدید همکاری از جمله در رابطه با فناوری‌های پاک و کمبود آب و همچنین استفاده از استارت آپ‌ها در گسترش ارائه خدمات و ایجاد شغل را تشریح کرد.

سفیر کشورمان ابراز امیدواری کرد تا روابط بین ایران و یونیدو، بیش از پیش ارتقاء و توسعه یابد.

مدیرکل یونیدو نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت بسیار بالای ایران برای این سازمان، ضمن استقبال از توسعه روابط فیمابین، اظهار داشت: یونیدو در زمینه‌های گوناگون آماده همکاری با ایران بوده و پروژه‌های جدیدی نیز براساس نظر طرف ایرانی، تدوین و ارائه خواهد شد.

در این ملاقات، طرفین توافق کردند تا هیأتی تخصصی از یونیدو در سال جاری میلادی به منظور ارزیابی نیازهای ایران و همچنین بررسی راهکارهای تسریع در اجرای پروژه‌های موجود، به ایران سفر کند.

غریب‌آبادی در این ملاقات، همچنین نامه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان در خصوص توسعه همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای در بستر استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان را به مدیرکل یونیدو ارائه کرد. 

یونیدو به عنوان یک سازمان بین‌المللی مستقل و با هدف تسریع در فرآیند صنعتی کردن کشورهای در حال توسعه، در سال ۱۹۶۶ ایجاد شد و هم اکنون ۱۶۸ کشور عضو آن هستند. یونیدو در حال حاضر ۷ پروژه همکاری در جمهوری اسلامی ایران در دست اجرا دارد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *