واکنش ظریف به سخنرانی ضد ایرانی رئیس‌جمهور آمریکا

به گزازش گروه بین‌الملل خبرگزای فارس، وزیر خارجه ایران، ساعتی بعد از سخنرانی سالیانه رئیس‌جمهور آمریکا در کنگره این کشور و تکرار مواضع ضد ایرانی او تاکید کرد که علیرغم مواضع خصمانه و دشمنی‌های واشنگتن، «ایرانی‌ها در حال جشن گرفتن ۴۰ سال پیشرفت هستند».

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بامداد امروز چهارشنبه با حضور در ساختمان کنگره این کشور، دومین سخنرانی سالانه خود در این نهاد قانونگذاری را ایراد کرد.

او در بخشی از این سخنرانی با تکرار ادعاهای همیشگی علیه ایران، گفت از کشوری که مرگ بر آمریکا می‌گوید، چشم برنمی‌دارد و سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه مردم ایران اعمال کرده است (جزئیات بیشتر).

«محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران در واکنش به این سخنرانی در صفحه توئیتر خود به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نوشت: «ایرانی‌ها شامل هموطنان یهودی‌ما در حال جشن گرفتن ۴۰ سال پیشرفت  علیرغم فشارهای آمریکا هستند».

او افزود: «دونالد ترامپ باز هم در سخنرانی سالیانه ۲۰۱۹ خود (در کنگره آمریکا) علیه ما اتهام‌هایی مطرح کرد، دشمنی آمریکا سبب شده که این کشور از دیکتاتورها، قصاب‌ها و تندروهایی که فقط خرابی در منطقه ما ایجاد کرده‌اند، حمایت کند».

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *