ابراز خرسندی مصر از آزادی اتباع بازداشت شده خود در ایران

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه مصر یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که نسبت به آزادی پنج ماهیگیر مصری از ایران که از ماه دسامبر ( آذر) به دلیل ورود غیرقانونی به قلمروی آبی این کشور در بازداشت بسر بردند، اطمینان حاصل کرده است.

 به نوشته وبگاه روزنامه «الاهرام» در بیانیه‌ای که «احمد حافظ» سخنگوی وزارت خارجه مصر بدین منظور قرائت کرد، آمده است: «با توجه به اهمیت ایمنی و تندرستی شهروندان مصری خارج از کشور به عنوان بخشی از وظایف وزارت خارجه مصر، تلاش‌های این وزارتخانه برای آزاد ساختن پنج ماهیگیر بازداشت شده  در ایران موفقیت آمیز بود و آن‌ها پس از اتمام تمام مراحل قانونی آزاد شدند.»

 سخنگوی وزارت خارجه مصر در ادامه افزود که پنج ماهیگیر مصری پس از آزادی در شرایط جسمانی خوبی قرار دارند. دستگاه دیپلماسی مصر تاکید کرد که این وزارتخانه پیشتر نیز نسبت به وضعیت جسمانی مناسب ماهیگیران بازداشت شده اطمینان حاصل کرده بود.

این حادثه سال گذشته میلادی هنگامی رخ داد که قایق پنج ماهیگیر مصری ثبت شده در عربستان، به ناگاه وارد قلمروی آبی ایران شد و نیروهای ایرانی نیز این افراد را به دلیل ورود غیرقانونی دستگیر کردند.

 انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *