همایش بین المللی سیاست‌های دفاعی امنیتی مشترک دوشنبه در تهران برگزار می‌شود

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، همایش بین‌المللی «سیاست‌های دفاعی امنیتی مشترک، رویکردهای همکاری‌جویانه در غرب آسیا» صبح فردا (دوشنبه) ۱۷ دی ماه در دانشگاه عالی دفاع ملی در تهران برگزار می‌شود.

در این همایش یک روزه که با سخنرانی علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران آغاز به کار می‌کند، شخصیت‌های سیاسی، دفاعی، امنیتی و صاحبنظرانی از آسیا و اروپا به تشریح دیدگاه‌های خود در خصوص امنیت منطقه ، تروریسم، افراطی گری و تاثیرات منفی مداخلات خارجی در منطقه می‌پردازند.

این همایش از ساعت ۸ صبح در چارچوب پنل‌های تخصصی زیر برگزار می‌شود.

سیاست‌ و دیپلماسی دفاعی در غرب آسیا شامل مواردی چون جایگاه بازدارندگی در سیاست‌ دفاعی – امنیتی، سیاست دفاعی و الگوی تسلیحاتی، سیاست دفاعی، امنیتی و امنیت جمعی، دیپلماسی دفاعی و الزامات دفاع جمعی و زمینه‌ها و فرصت‌های همکاری در فناوری و صنعت دفاعی.

الگوهای مدیریت بحران در غرب آسیا شامل مواردی چون مقایسه الگوهای مدیریت بحران‌های منطقه‌ای، نقش قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در مهار بحران‌های امنیتی، حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و چالش‌های امنیتی، نقش الگوهای دفاعی، امنیتی مردم پایه در مدیریت بحران‌های امنیتی.

کنترل تسلیحاتی در غرب آسیا و الزامات منطقه‌ای و بین‌المللی شامل مواردی چون تجاری سازی امنیت و میلیتاریسم تصاعد یابنده، نقش نهادهای بین‌المللی در کنترل تسلیحات، رکود اقتصادی در غرب؛ تشدید مسابقه تسلیحاتی در غرب آسیا و ابتکارات نوین کنترل تسلیحات منطقه‌ای.

همایش مذکور با همکاری و مشارکت دانشگاه عالی دفاع ملی ایران و مرکز مطالعات راهبردی راد وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *