ظریف با اشرف غنی دیدار کرد

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در کنفرانس افغانستان در ژنو حضور دارند، عصر امروز (سه شنبه) با اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان دیدار و در خصوص مسائل دوجانبه و روند صلح در افغانستان گفت وگو کرد.  

آخرین تحولات افغانستان و برنامه های دولت این کشور برای پیشبرد روند صلح، مسائل روابط دوجانبه از جمله روند پیشرفت کار کمیته های فنی مشترک دو کشور، مسائل مربوط به مدیریت آب، همکاریهای امنیتی در زمینه مبارزه با تروریسم و ناامنی از جمله موضوعات رایزنی های وزیر خارجه کشورمان با رئیس جمهور افغانستان بود.

*دیدار با رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه همچنین عصر امروز با «پیتر مائوئر» رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در مقر این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار در خصوص همکاریهای دوجانبه درباره مسائل یمن، سوریه و افغانستان رایزنی شد و تبادل نظر شد. وزیر امور خارجه کشورمان بر آمادگی ایران در مسائل بشردوستانه و انسانی در این حوزه ها مجددا تاکید کرد.

 طرفین همچنین در مورد تحریم های یکجانبه دارویی و غذایی آمریکا و ضرورت فعال شدن نهادهای بین المللی در این خصوص گفتگو کردند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *