تعرض به ساختمان سفارت ایران در یونان + فیلم

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، بامداد امروز (دوشنبه) اعضای گروه آنارشیستی «رویوکینوس» با حضور د مقابل ساختمان سفارت ایران در یونان (آتن)، اقدام به شکستن شیشه‌های کیوسک پلیس مستقر در محل کردند.

 

 

مهاجمان  تعدادی سنگ و بطری حاوی رنگ خاکستری نیز به سوی ساختمان سفارت پرتاب کردند.

مهاجمان که کمتر از ده نفر بودند، پس از این اقدام از محل گریختند.

یکی از سخنگویان این گروه با انتشار پستی در شبکه اجتماعی فیس‌بوک نوشته که این اقدام در واکنش به اقدامات ایران در برابر کردها بوده است.

عصر جمعه  ۲۳ شهریور ماه جمع اندکی از معاندان ضد ایرانی با تعرض به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس اقدام به پرتاب سنگ و اشیای مختلف از جمله لوازم کامپیوتر، کپسول آتش نشانی و … کردند و شیشه‌های ساختمان سفارت را شکستند. 

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز شنبه ۲۴ شهریور ماه در واکنش به تعرض به سفارت ایران در پاریس عنوان کرد: بعدازظهر جمعه ۲۳ شهریور ماه تعداد اندکی از افراد معاند ضد ایرانی قصد تعرض و آسیب رساندن به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس را  داشتند که  البته موفق به این کار نشدند و نتوانستند به داخل ساختمان  سفارت  وارد شوند و با پرتاب اشیایی به سمت ساختمان سفارت، خساراتی به آن  وارد کردند.

قاسمی افزود: متاسفانه به رغم انتظار  طبیعی که از پلیس فرانسه وجود داشت  آنان هنگام حضور این مهاجمان که از وابستگان یک گروهک تروریستی بودند، به موقع در محل حاضر نبودند که موضوع تهاجم این گروه و عدم حضور بهنگام پلیس، تحت بررسی و پیگیری است.

وی خاطرنشان کرد: پس از پیگیری‌های متعدد و حضور نیروهای ذیربط تعدادی از مهاجمان توسط پلیس دستگیر شدند که خواستار محاکمه و مجازات آنها و اعلام نتیجه از سوی مقامات ذیصلاح هستیم. 

سخنگوی وزارت امور خارجه در عین حال بار دیگر به وزارت خارجه فرانسه یادآوری کرد که تامین امنیت اماکن دیپلماتیک به عهده کشور میزبان است و لازم است نسبت به حفاظت و صیانت از کلیه اماکن دیپلماتیک ایران در فرانسه،  تمهیدات و اقدامات جدی و  لازم به عمل آورند.

به گزارش فارس، در هفته‌ای که گذشت نیز چند ده نفر مقابل سفارت ایران در فنلاند (هلسینکی) تجمع کرده و چند نفر اقدام به پایین آوردن پرچم سفارت ایران و آتش زدن آن کردند که در پی این اقدام پلیس فنلاند چهار نفر را دستگیر کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *