ظریف: زنان می‌توانند پیشگام مبارزه با خشونت و نفرت باشند

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز در همایش بین المللی زنان، صلح و امنیت پایدار طی سخنانی با بیان اینکه زنان می‌توانند پیشگام مبارزه با  خشونت و نفرت باشند و هستند، عنوان کرد: زنان می‌توانند پیشگام ساختن یک فکر نو، یک نگرش نو و یک دیدگاه نو مبتنی بر شفقت و رحمت باشند.

وی افزود: زنانی که نمونه شفقت و نشانه مهر و محبت خداوند هستند، مادرانی که برای همه ما نماد مهربانی هستند می‌توانند این مهربانی را به تمام دنیا گسترش دهند.

ظریف با بیان اینکه زنان هیچگاه نباید اجازه دهند که مادران سربرنیتسا فراموش شوند؛ مادرانی که در مقابل چشمان جامعه بین‌الملل و در برابر نیروهای حافظ صلح سازمان ملل شاهد کشته شدن بیرحمانه فرزندان، برادران و پدرانشان بودند، اظهار داشت: این علایم خشونت باید توسط زنان برای همیشه به جهانیان معرفی شوند تا دیگر اجازه داده نشود که این مسائل مجددا تکرار شود.

وزیر خارجه بیان کرد: باید فهمید که امنیت ما به قیمت ناامنی دیگران میسر نیست. بفهمیم که اگر خشونت علیه زنان را تحمل کردیم، فردا باید نسل کشی را تحمل کنیم. بفهمیم که اگر فرهنگ خشونت و حذف و نفرت را پذیرفتیم، باید شاهد افراط نیز باشیم، باید شاهد فرهنگ قربانی باشیم.

به گفته رئیس دستگاه دیپلماسی اگر فرهنگ بی تفاوتی در قبال سلاح‌های کشنده و خطرناک را بپذیریم، باید شاهد آدمکشی در شهرها نیز باشیم.

ظریف با بیان اینکه فرهنگ خشونت، ظلم و ستم علیه زنان و کودکان مرز نمی‌شناسد، عنوان کرد: نباید اجازه داد به نام پیامبر عظیم الشان اسلام، خشونت، ظلم و تبعیض علیه نیمی از جامعه اسلامی یعنی زنان رواج داده شود.

وی خاطرنشان کرد: باید اجازه داد فرهنگ تبعیض، نفرت و خشونت در جامعه، منطقه و جهان جای فرهنگ محبت، مهر و برابری را بگیرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *