وزیر خارجه ترکیه: جلسه مفید و پرباری با ظریف داشتم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه دید و بازدیهای مقامات سیاسی و نظامی ایران و ترکیه از پایتخت‌های یکدیگر، امروز چهارشنبه تهران میزبان وزیر خارجه ترکیه است.

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه که در صدر یک هیأت سیاسی بعدازظهر امروز وارد تهران شد، با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرفین در خصوص تقویت روابط دوجانبه به ویژه در بخش‌های اقتصادی و فرهنگی به تبادل نظر پرداختند. گفت‌وگو در خصوص اوضاع منطقه، از جمله پیگیری نتایج حاصل از نشست اخیر در سوچی درباره سوریه از دیگر محورهای گفت‌وگوی دو مقام بود(جزئیات بیشتر).

وزیر خارجه ترکیه پس از این نشست، اظهارنظر کوتاهی در صفحه توئیتر خود درباره دیدار و گفتگو با وزیر خارجه ایران مطرح کرد.

در توئیت چاووش اوغلو آمده است: «هم اکنون در تهران هستم.  جلسه و گفت‌وگوی مفیدی با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران داشتم. همچنین با حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران ملاقات خواهم کرد».

سفر دیپلمات ارشد ترکیه‌ای به تهران در حالی صورت گرفته که در ماه‌های اخیر مقامات ارشد سیاسی و نظامی دو کشور از روسای ستاد مشترک نیروهای مسلح گرفته تا وزرای خارجه و روسای جمهور دیدارهای مختلفی با هم داشتند؛ دیدارهایی که دستورکارهای گسترده‌ای از قبیل روابط دوجانبه، مقابله با تروریسم، بحران سوریه و موضوع فلسطین داشته‌اند.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *